Nabízíme Vám:

 • Dětská skupina Jasínka je alternativní službou péče o děti od 3 let do 6 let           
 • Nachází se v nově zrekonstruovaných prostorách na ulici Jasínkova 4, Přerov (za obchodním centrem Galerie)
 • Kapacita je 15 míst pro děti, o které v jednom čase pečují nejméně  2 kvalifikované, pečující osoby .

Našim cílem je :

 • Individuální přístup dle potřeb dítěte .        
 • Máme rádi montessori. Montessori pedagogiku můžeme nabídnout nejen našim nejmenším, ale i rodičům  
 • Vzdělávání reálným prožitkem – nejlepší cesta k učení je prožitkem
 • Anglický jazyk hravou formou
 • Příprava na školu – stimulační program „Maxík“
 • Prostorný dvůr a vlastní zahradu s certifikovanými hracími prvky odpovídající nárokům a potřebám předškolního dítěte
 • Pobyt na čerstvém vzduchu za každého počasí
 • Pěstujeme vlastní bylinky, zeleninu a ovoce spolu s dětmi
 • Domácí strava ze zdravých a čerstvých surovin připravovaná ve vlastní, moderní kuchyni. Není výjimkou příprava bezlepkové diety)
 • Provozní doba od 7:00  do 16:00  (po dohodě lze dobu prodloužit po a před provozní dobou za příplatek 50,- Kč/ započatou půlhodinu)
 • Nepřetržitý provoz po celý rok, vyjma sanitárních týdnů
 • Uplatnění školkovného v daňovém přiznání
 • Sourozenecká sleva

 Proč právě naše DS? 

 •   Individuální přístup nejen k dětem, ale i k rodičům                                                
 •   Připravené prostředí
 •   Při výchovné a vzdělávací činnosti využíváme prvky montessori pedagogiky                        
 •   Malý kolektiv
 •   Vědomý přístup  k péči a výchově 

 

 

  

 


Jak postupovat?

Informujte se telefonicky u vedoucí dětské skupiny, zda dětská skupina přijímá nové děti, a to v průběhu celého roku (není vázáno na začátek školního roku). Se všemi si rádi domluvíme osobní schůzku, kdy si prohlédnete naše prostory a zároveň Vám předáme veškeré informace k přijetí i pobytu Vašeho dítěte, zodpovíme praktické dotazy. Pokud se dohodneme na přijetí, budeme od Vás potřebovat vyplněnou přihlášku, jejíž součástí je potvrzení od dětského lékaře (nemělo by být starší než 3 měsíce před plánovaným nástupem dítěte) včetně podpisů.

Úhrada za službu platná od 1.9.2023:

Pravidelný pobyt:  4 070 Kč  za  1 měsíc

Nepravidelný  pobyt:  440 Kč za den

Sleva pro sourozence 10% na dítě/ měsíc.

Stravné:

Celý den: 90 Kč

Půl den: 75 Kč


 

 

Náš tým


Martina Javoříková

Pracuje v Dětské skupině JASÍNKA jako a vedoucí

Vzdělání:

 • Střední pedagogická škola v Přerově,
 • obor předškolní a mimoškolní pedagogika
 • Střední škola chemickotechnologická v Olomouci

Profesní kvalifikace a akreditované kurzy:

 • Kurz chůvy do zahájení školní docházky
 • Kurz Montessori pro děti od 0-3 let a 3 -6 let
 • Kurz Maxík – stimulační program pro předškoláky a děti s odloženou školní docházkou
 • Kurz všestraného rozvoje dítěte.

Moje cesta a moje záliby:

Již odmala jsem chtěla pracovat s malými dětmi. Volba střední školy farmaceutické byla volbou spíš rodičů než moje. I tak ale nelituji.

Získané znalosti v oblasti chemie využívám při práci s dětmi v kroužku Malého badatele.

Pracovní cestu k dětem jsem začala objevovat až při výchově vlastních děti. Začala jsem se seznamovat s principy Montessori a cítila jsem, že mám co nabídnout i dalším, nejen svým čtyřem synům. Proto jsem nejprve doplňovala své vzdělání různými rekvalifikačními kurzy, až jsem absolvovala druhou maturitní zkoušku. Tentokrát již tu správnou - Střední školu pedagogickou - obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Ráda zodpovídám zvídavé dětské dotazy, nabízím nový pohled, jak se dají některé věci dělat jinak než dosud. Zkouším s dětmi nejen různé výtvarné techniky, ale i v přírodě a dokážeme vidět věci, které jiní nevidí. Odměnou jsou dětské úsměvy, jejich rozzářené oči a odpolední chuť zůstat ještě ve školce, i když ho už čekají rodiče za dveřmi.


Ing. Anetta Pantělejevová

Pracuje v Dětské skupině JASÍNKA jako pečující osoba – chůva

Vzdělání:

 • VŠST Liberec, odbor oděvnictví
 • TUL Liberec – doplňující pedagogické studium

 

Profesní kvalifikace a akreditované kurzy:

 • Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky
 • Maxík – stimulační program pro předškoláky a děti s odloženou školní docházkou
 • Základy Montessori pedagogiky 3-6

Moje cesta a moje záliby:

Celý svůj život mám blízko ke kreativnímu tvoření. Ráda zkouším nové výtvarné a rukodělné techniky a posledních deset let své poznatky s nadšením sdílím jako lektorka na různých kurzech a tvořivých dílnách. Ze začátku to byly kurzy pro dospělé a postupně jsem se propracovávala přes kurzy šití a drátkování pro 1. stupeň ZŠ až k dětem předškolního věku.

Za významný mezník svého života považuji setkání s Montessori pedagogikou. Krédo „ Pomoz mi, abych to dokázal sám“ se mnou velmi rezonuje. O to stejné mi šlo vždy i v mých kurzech – předat lidem novou rukodělnou dovednost a podpořit jejich vlastní originalitu. A proč práce s dětmi? Protože mě naplňuje radostí a pocitem smysluplnosti. Ráda budu průvodkyní dětí na cestě jejich seberozvoje v duchu Montessori.

 


Eva Čížková

Pracuje v Dětské skupině JASÍNKA jako pečující osoba – chůva

Vzdělání:

 • Středoškolské

Profesní kvalifikace a akreditované kurzy:.

 • Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky

Moje cesta a moje záliby:

Děti jsou tím největším darem v životě a já jim chci tu cestu, kdy musí být chvilku bez rodičů co nejvíce zpříjemnit. Snažím se pro ně být hodnou tetou, na kterou se budou vždy těšit - stejně jako já na ně. Jsem kreativní, v odpoledních hodinách zajišťuji tvoření, uspávám děti při pohádce, chodím na zahradu i vycházky.

Reference


Radim Trnčák -Hravá angličtina DS JASÍNKA

V Přerově 26.3.2021

Ellinka byla na video lekci angličtiny moc nadšená, já si tu chvilku taky užil. Už aby byla školka zase otevřená. Ellince se tam moc libí... a vy se o děti úžasně staráte tohle není práce, ale posláni. Máme s manželkou jen slova chvály, angličtina je takový příjemný bonus, když jsme doma... snad bude brzy příznivější situace a děti si vše vynahradí. 

 


DS JASÍNKA - paní Michaela Charamzová 20.4.2021

Zpráva: Jasínku doporučujeme na 100%. Syn chodí do Jasínky již třetím rokem a je tam šťastný a chodí tam velmi rád. Ve školce vládne vždy dobrá nálada a nadšení, ale taky ochota vyjít vstříc, spolupracovat, vnímat děti jako individuality, které mají různé potřeby. Všechny tety odvádí skvělou práci a já jsem moc vděčná za šťastné a spokojené dítě. 


DS JASÍNKA - 23. 4. 2021 napsal uživatel Katerina Bartkova

Můj první syn Jakub chodi  do  dětské skupinky Jasinka od otevřeni .Je tam velmi spokojený,spoustu věci se naučil.Jsou tam užasné tety které rady poradi pomůžou jsou jako babičky bo maminky.Je tam takový domaci kolektiv děti si sami připravuji různé pokrmy syn to tam miluje.Můj druhý syn je mladši chodi do dětské skupinky rodinka také to tam má moc rád moc se tam těši .Jsem ráda že jsou tyto skupinky v Přerově.


30.6.2021 - poděkování DS JASÍNKA, RODINKA

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem tetám (i strýčkům) z DS Jasínka a DS Rodinka Přerov, kteří se staráte o mé dvě dcery, z nichž jedna navštěvuje jesličky a druhá mateřskou školku. Děkuji vám za krásné společné chvíle v pěkném prostředí, které s vámi dcery prožívají, za péči, kterou jim věnujete – od učení, vysvětlování, vaření, vožení po výletech, přes ošetřování odřenin, uspávání, zpívání, tancování a mnoho dalšího. Obě dcery jsou v DS rádi, odnáší si od vás každý den spoustu nových potřebných informací do života, které neváhají (nejen) doma prezentovat. Učí se s vámi samostatnosti nejen při oblékání a stravování apod., ale i při řešení kolizních situací s ostatními dětmi. Velice oceňuji vzdělávací stránku dětských skupinek, od nejpraktičtějších činností jako je např. zametání, umývání nádobí, uklízení, pečení apod., až po učení základů matematiky, českého jazyka, anglického jazyka, zeměpisu či např. anatomie lidského těla. Dětem se s vámi líbí jezdit na výlety, tvořit, zahradničit i objevovat přírodu. Děkuji tímto Mgr. Ivaně Čagánkové, která DS zrodila a my se z nich společně můžeme těšit.

Petra Machálková


Paní Petra Machálková reference DS Rodinka – DS Jasínka


 DS Jasínku navštěvují v současnosti moje dvě děti. Jako první nastoupila ve 3 letech starší dcera přímo do DS Jasínky (sice bez plínky, ale dudlík ještě chtěla na spaní, což byl zde docela veliký problém, s čímž já souhlasím). Nutno říci, že jsme překonávali více problémů – např. s oblékáním a obouváním – dcerka se oblékat ani obouvat sama úplně neuměla, na spaní si nosila deku s plyšákem, což jsme také dlouho s tetami odbourávali. U druhé, mladší dcery, jsem postupovala uvážlivěji a umístila ji již ve 2 letech do DS Rodinky (také bez plínky; pouze s dudlíkem a dekou na spaní, ale zde jsme pozvolna s tetami bez problémů vše odstranili). DS Rodinka je na takovéto malé děti (resp. děti s příp. plínkou či dudlíkem či bez ost. běžných návyků) přizpůsobena lépe, výchova je pomalá, jednoduchá a klidná. Děti se zde učí oblékat, obouvat, umývat si ruce, vlastně všechny základní samo-obslužné úkony, které již při nástupu do DS Jasínky musí zvládat sami. Při přechodu z DS Rodinky do DS Jasínky pak s těmito záležitostmi nebyl u mladší dcery vůbec žádný problém, dcerka se mnohem lépe a rychleji zapojila do programu DS Jasínky, která již výchovu přizpůsobuje blížícímu se předškolnímu věku dětí. Vlastě si teď uvědomuji, že se mladší dcerce z DS Rodinky ve 3 letech moc nechtělo, denní rutinní program měla ráda, stejně tak i příjemné tety, které měly čas pochovat; moc se jí zde líbilo rukodělné vyrábění i chození (v začátcích ji tety vozily v kočárku) na hřiště. Dokážu si představit, že by v DS Rodince mohla být ještě o rok déle do jejích 4 let.


 

 JASÍNKA