Andělská procházka

K začátku prosince v Duha Klub Rodinka neodmyslitelně patří Andělská nadílka. Letos jsme se však, z důvodu protiepidemických opatření, rozhodli ji pojmout trošku jinak, než jste zvyklí a připravili jsme si Andělskou procházku. Po obvodu Laguny jsme rozvěsili kartičky s andělskými, ale i čertovskými úkoly, pomocí kterých se měly děti postupně seznámit s postavou anděla a čerta. Vyzkoušely si tak, kdo vydrží nejdéle blekotat jako čert, rozpoznat andělská křídla a šaty, zazpívat si společně písničku pro Mikuláše, ale i se naučily, která zvířata mají rohy a kopyta stejně jako čert.

Zároveň bylo na každé kartičce s úkolem ukryto jedno písmenko do tajenky. Pokud se třeba někomu tajenku vyluštit nepodařilo, vůbec nevadilo, protože hlavní je přece se zúčastnit. Na všechny tak v cíli trasy čekala odměna, kterou ochotně vydávali v okénku Bašty u Dokládalů, čímž tímto děkujeme za spolupráci.

Procházku si rodiče s dětmi mohli projít od pondělí 6. 12. do soboty 18. 12. 2021 a z fotografií spokojených dětských tváří, které nám zaslali, soudíme, že si společnou procházku užili.