Radim Trnčák -Hravá angličtina DS JASÍNKA

V Přerově 26.3.2021

Ellinka byla na video lekci angličtiny moc nadšená, já si tu chvilku taky užil. Už aby byla školka zase otevřená. Ellince se tam moc libí... a vy se o děti úžasně staráte tohle není práce, ale posláni. Máme s manželkou jen slova chvály, angličtina je takový příjemný bonus, když jsme doma... snad bude brzy příznivější situace a děti si vše vynahradí. 

 

Vidličkovi - DS ČTYŘLÍSTEK poděkování

 V Olomouci  23.3.2021 

Dobrý den,

rádi bychom poděkovali Vám i olomouckému Čtyřlístku za dlouhodobě perfektní práci a skvělou péči o naše již druhé dítě, které Čtyřlístek navštěvuje. I ve stávajících obtížných časech nám poskytují naše olomoucké tety maximální podporu, ať již zapůjčením hraček, náměty pro činnost s dětmi nebo radou a pozitivním přístupem.

Ještě jednou děkujeme a přejeme vše dobré.

Vidličkovi 

Aneta Jedynaková - Projekt Komu se nelení, tomu se zelení!

Absolventka kurzu 

V Olomouci dne 22. 2. 2020

Letos jsem dostala možnost přihlásit se do motivačního projektu "Komu se nelení, tomu se zelení" a jsem moc ráda, že jsem využila této příležitosti, při které jsem poznala příjemné lidi a hlavně velice sympatické paní školitelky, kter projekt é svou práci dělají srdcem. Předaly mi mnoho užitečných informací, které se dají využít jak v profesním, tak osobním životě. 

Vážím si ochoty paní Ing. Renáty Goldové nás Olomoučáky vyzvedávat v Přerově na nádraží a vzít nás na místo činu. Perfektně poradila se sestavením profesního životopisu, seznámila nás s tím, co nás může čekat na pohovoru a jak se na to připravit, jak napsat motivační dopis, probrali jsme s ní i alternativní pracovní úvazky atd. 

Paní Mgr. Ivana Čagánková mě velice obohatila svými vědomostmi o systémové vektorové psychoanalýze, o které jsem slyšela poprvé v životě, o stylech oblékání a dalších věcech, které ve mně probudily další zvědavost a obrovskou motivaci v mém životě jít dál a radovat se z každého úspěchu a když náhodou něco nejde, tak se tomu postavit čelem a zkusit to znovu. 

Dále jsme měli k dispozici jeden den paní psycholožku ......... , se kterou jsme si zadarmo vyplnili test "DVP - Dotazník volby povolání a plánování profesní kariéry (podle Self-Directed Search Johna Hollanda)" dotazník byl velice přesný, určil naše silné stránky a slabiny a taky písmenkový kód, podle kterého jsme si v knížečce vypsali vhodné pracovní pozice. Mimo to byla paní psycholožka ochotná odpovídat i na naše otázky, co nás zajímaly, nejen k tématu. 

Druhý týden byl zaměřen na práci s počítači, prezentace měl nachystané pan ......... a paní ........ Dozvěděla jsem se něco o možnostech podnikání, bezpečnosti na internetu, možnosti zálohování dat, naučila jsem se udělat si rodinný rozpočet a obohatila jsem se o nové praktické dovednosti ve Wordu a Excelu, kterých se mi bohužel ve škole nedostalo.

V tomto projektu se řadím do kategorie "do 25 let", ale projekt je zaměřen i na starší lidi a prostě na lidi, kterým se nelení. Opravdu jsem byla svědkem toho, že nikdy není pozdě na změnu a stačí jen chtít. Zrovna taková paní, která se rozhodla pro razantní změnu oboru a vyšla svému štěstí naproti, se mnou absolvovala tento projekt a při práci v Excelu na počítači 

Jana Vaverková - Projekt Komu se nelení, tomu se zelení!

Velmi děkuji za možnost zapojit se do tohoto projektu! Pokud váháte nad účastí v projektu, tak neváhejte. Vřele doporučuji. Skvělí lektoři, z projektu jsem si odnesla přínosné informace do pracovního i osobního života. Získala jsem nové kontakty a těším se na rekvalifikaci, která je v rámci projektu hrazena.

Ivana Čajková - Projekt Komu se nelení, tomu se zelení!

"Jsem velmi ráda za to setkání a možnost účasti v projektu, protože mě to pomohlo vykročit ven z bludného kruhu."

Romana Mazurová

S dcerou Klárou navštěvujeme Rodinku a kurz montehrátky se cvičením od 1 roku. Po několika návštěvách si Klára oblíbila prostředí, časem se naučila nové říkanky, písničky, těší se na tvoření s barvičkami, hlínou nebo plastelínou a společné stolování s dětmi při polévce.

Já jako maminka jsem se naučila být trpělivější a lépe pochopit chování a povahu dcery. Rády se účastníme i nejrůznějších akcí jako je lucerničková slavnost, mikulášská nadílka nebo karneval. Návštěvu Rodinky doporučuji všem rodičům, kteří chtějí rozvíjet své dítě, začleňovat jej do kolektivu a sami se něco přiučit.

Gabriela Andělová

Rodinka pořádá bezvadné akce. Naše děti i my si je vždy velice úžíváme. Mladší dcerka navštěvuje Miniškoličku a je v ní moc spokojená

Jaroslava Bebjaková

Úžasný přístup, perfektní tety, bezva aktivity… maximálně spokojeni- dítko i rodiče. Děkuji!

Lenka Navrátilová

Do Rodinky chodím s dětmi na Monte Hrátky již 3. rokem. Prvně jsem chodila cvičit s Karolínkou, která už chodí do školky. Teď navštěvuji Monte Hrátky s Adámkem, který bude mít 2 roky. S přístupem v Rodince jsem velice spokojená. Všechny tety jsou milé a o děti se náležitě starají.

Děti se na cvičení mimo jiné naučí, jak respektovat prostor a hračky jiných dětí a sourozenců. Mnoho maminek určitě ocení, že děti po cvičení společně stolují u jednoho stolu, dostanou domácí polévku a naučí se jíst sami lžící. V Rodince si děti mohou hrát převážně s dřevěnými vzdělávacími hračkami, čehož si sama velice cením.

Na každém cvičení se dozvím spoustu užitečných informací, které se týkají výchovy, stravy, emocí a potřeb malých dětí. Rodinka také pořádá spoustu krásných akcí jako karnevaly, pobyty v přírodě, soutěže na laguně. V květnu se chystáme na Míli pro mámu a už se moc těšíme! Rodince vděčím hlavně za návštěvu paní homeopatky, o které bych se jinak nedozvěděla a nikdy bych nebyla tak spokojená, jak jsem teď. Děkuji!

Pavla Niliusová

Chodim do Rodinky s dcerkou na cviceni deticek od sesti mesicu, ted uz mame dva roky a jsme stale nadsene z pristupu a vedeni skolicky,dale navstevujeme cviceni deti v telocvicne, kde se deti vybehaji, vesmes se ucastnime vsech akci, ktere Rodinka porada, jsem stastna,ze Rodinka v Prerove existuje Ucastnim se ted skoleni pres Hospodarskou komoru Deti a prace a i za me jako maminku muzu hodnotit jen pozitivne

Jiřina Stejskalová

S malým chodíme do rodinky na cvičení od 4 mesicu a teď absolvuji kurz hospodářské komory ve spolupráci prave s rodinkou a jsem moc spokojena 

Iveta Králová s manželem

Chtěla bych se podělit touto cestou s příjemnou zkušeností s pobytem naší Zuzanky (3,5 roku) v Rodince. Zuzanka již chodila celý uplynulý školní rok do klasické školky, ale během prázdnin jsme hledali nějakou alternativu, když je školka zavřená. Od kamarádky jsem dostala tip na Rodinku.

S paní magistrou Čagánkovou jsem se zkontaktovala a dohodly jsme se, že Zuzanka může Rodinku navštěvovat. Nejdříve jsme se byly “kouknout”, jak to v Rodince vypadá. Byla jsem mile překvapena z příjemných tet (v Rodince se neříká paní učitelko, ale teto), malého množství dětí a útulného prostředí. Od prvního setkání jsem nabyla dojmu, že se tam bude mít Zuzanka dobře.

První den, který Zuzanka strávila celý v Rodince, byla nadšená. Od druhého dne se tam každé ráno těší. Doma pak odpoledne mluví o tetách, co s nimi dělali, jak se měli…..Tatínek, který ji ráno přivádí do Rodinky, vidí její natěšení a nadšení, že je zase v “nové školce” – tak jsme doma pojmenovali Rodinku. Odpoledne, když ji vyzvedávám, tak pomalu ani nechce odejít, jak je jí tam mezi všemi dobře. Takové reakce z minulé klasické školky nemáme – ráno se jí tam vůbec nechtělo a odpoledne jako šipka běžela za mnou.

Myslím si, že v Rodince je každé dítě “středem zájmu”, je vyslyšeno a jedná se s ním jako s individualitou. Což je dáno hlavně malým počtem dětí na jednu tetu    V klasické školce je dítě součástí “davu”…..

Hlavní je ale to, že tety práce s dětmi velice baví  a mají jistě tuto práci rády….:-) Proto jsme se rozhodli, že do Rodinky bude Zuzanka chodit určitě ještě některé další měsíce v novém školním roce.

A co se týká ceny? …do výše minimální mzdy lze náklady na předškolní výchovu uplatnit v daňovém přiznání…….

Určitě všem Rodinku doporučuji:-)

Manželé Rýparovi

Rodinka je miniškolička, která dýchá skutečným a přirozeným životem.  Naše dcery si zde za krátkou dobu zvykly, jsou šťastné a spokojené, těší se do školičky a dělají pokroky. Veškerý personál je velmi vstřícný a komunikativní k rodičům a plně respektuje dítě, které si potom toto místo rychle oblíbí. Ani stravě dětí se zde nedá nic vytknout, je pestrá. I když dcery budou chodit do státní školky (z finančních důvodů), jsme rádi, že alespoň půl roku mohly být v Rodince. Všem „tetám“ a jejich pomocníkům přejeme spoustu dobrých nápadů a elánu při práci s „jejich“ dětmi.

Renata Táborská

na Vaši miniškolku mohu psát jen samé chvály. Syn Adámek takřka za celý 3/4 rok, co k vám chodí nezmínil, že by do školky nechtěl nebo se mu nechtělo, vždy je to s úsměvem nebo po brzkém ranním vstávání – minimálně v pohodičce. Díky postupné adaptaci dítěte, která mi byla z Vaší strany umožněna (navykat syna postupně, v mé přítomnosti, hodinu denně, tři hodiny denně atd. až na celý den 6:30-16 hodin), obešly se začátky takřka bez pláče a křiku.

Spokojené dítko u Vás je potom i pro mě jeden z důvodů být spokojená po celý den v zaměstnání. Vím, že je u Vás můj syn šťastný a i když nyní od září přechází do klasické školky u nás v obci, věříme, že na nějaké dny se moc rád podívá zpět k Vám, kde se mu vždy dostávalo individuálního přístupu, rodinné atmosféry, kde byl zkrátka vždy velmi spokojený. Vaši miniškolku mohu jen a jen vřele doporučit.

Iveta Červenková

Ráda bych poděkovala celému týmu v Rodince za jejich perfektní přístup k dětem, za ochotné a milé jednání nejen s dětmi, ale i s námi – starostlivými maminkami.

Již si tleskám za to, že jsem Rodinku vyhledala a se svou dcerou Nikolkou (2, 5let) začala navštěvovat parádní aktivitu pro rodiče s dětmi – Montehrátky s batolátky. S Nikčou si každé cvičeníčko maximálně užíváme a vždy je ve skupince vidět spokojenost a radost u dětí i rodičů. Paní magistra Čagánková je člověk s velikým srdcem a má spoustu zkušeností nejen co se výchovy dětí týče. Vždy ráda poradí, pomůže a předá užitečné informace do života v rámci této aktivity, kterou s neskrývanou radostí vede 

Díky Rodince jsem se dozvěděla o projektu „Dítě a práce“ zrealizovaný Rodinkou společně s OHK Přerov a zúčastnila jsem se vzdělávacího programu. V průběhu vzdělávání bylo možné využít bezplatné hlídání dětí úžasnými tetami v prostorách Rodinky. Jelikož jsem neměla na výběr, této nabídky jsem využila. Každopádně nešlo jen o pouhé „hlídání“, ale také o rozvoj každého dítěte s ohledem na jeho věk, potřeby, zájmy a schopnosti a toho si velice cením. Nikolka i první odloučení ode mě zvládla nad mé očekávání, bez slzičky, bez protestu. Vždy jsem ji do Rodinky vedla jako těšící se dítě a já se těšila a radovala s ní. Obrovské plus vidím ve vytváření krásné rodinné atmosféry, v individuálním přístupu díky malému počtu dětí, a že zde pracují „tety“ s vysokou mírou empatie.

Rodince přeji mnoho sil a úspěchů do dalších let a určitě mohu její služby vřele doporučit

Alena Cvilinková

Tomášek měl jeden rok, když jsem musela nastoupit do práce. V Rodince se naučil komunikovat s dětmi, uklízet si po sobě hračky, zpívat a oblékat se. V Rodince byl jako v bavlnce, ani kolikrát nechtěl jít domů, jak se mu mezi dětmi a s hodnými tetami  líbilo. V Rodince mi vyšli vždy vstříc, i když jsem potřebovala být brzy v práci, tak jsem jej spícího předávala v 6 hodin tetě a já běžela na směnu. A někdy odpoledne musel Tomášek zůstat ve školičce déle, tak mi ho připravili k odchodu a někdy i přivezli k práci.
Mohu všem Rodinnou školičku jen doporučit.

Spokojená maminka
Alena Cvilinková

Jana Mikulíková

Naše dítě navštěvuje miniškolku v Rodince pouhého půl roku i přes to můžu říct, že jsem s fungováním a vedením týmu učitelek velice spokojená. Je to školka rodinného typu, kde vládne příjemné prostředí plné porozumění.  Adámek chodí do školky rád, veselý a s úsměvem. To vše je zásluhou hodných a schopných učitelek pod vedením Mgr. Ivany Čagánkové, které se o spokojenost našeho Adámka starají a proto bych tímto chtěla velice poděkovat za jejich péči, kterou Adámkovi věnují. Rodinku můžu všem jen vřele doporučit!

Marta Skřipcová

Milá teto Ivo, Monika, Peťo, Radko … :-),

konečně jsem našla chvilku k napsání pár “hodnotících” řádků a těšila se, jak se rozepíšu a kolik nových informací “do pléna” poskytnu, nicméně jak je patrno z příspěvků výše uvedených, vše podstatné již řečeno bylo, a sice ve větších či menších obměnách. Přesto (nebo právě proto) se i já ráda připojím k ódám pěným na Vaši skvělou organizaci a všechny organizátory v ní s chutí a jedinečným zápalem začleněné. Naše dcera Verunka začala do Rodinky docházet, když jí byly 3 roky, neboť jsme nedostaly místo ve školce “klasické”. Zahájila tedy pravidelnou, každodenní docházku do Vaší miniškolky a pokroky ve vývoji fyzickém, ale zejména společenském na sebe nenechaly dlouho čekat. Zpočátku jsem uvítala možnost být v Rodince spolu s dcerou a usnadnit jí tak vstup do nového prostředí a kolektivu (na rozdíl od školky “klasické”, kde ráno paní učitelka většinou “odebere” dítě mamince – ať už se mu to líbí, nebo ne, a zavře za ní dveře). Velice záhy byla dcera schopna pobytu samostatného, beze mne, a nepamatuji se, že by se do Rodinky netěšila (a to i ve vzácných případech, kdy tam pobývala sama pouze s některou z tet :-)), dokonce když byla nemocná, došlo u nás doma ke scéně, že ona do Rodinky chce a basta (do té doby jsem z doslechu znala případy spíše opačné – že “scény” se dělávají, když se “do školky nechce a basta” :-))

V současné době jsou Verunce 4 roky a od září nastoupila do školky U tenisu. Měla jsem obavy, zda bude schopná bezproblémově se včlenit do kolektivu dětí nepoměrně většího a “vzdát se” péče téměř individuální, na jakou byla zvyklá v Rodince. Když jsem ji první den přišla vyzvednout, paní učitelka její pobyt vyhodnotila slovy: “Naprosto bez problémů, jako by tu byla odjakživa.”  Jsem naprosto přesvědčena, že za to vděčíme právě Rodince a úžasnému přístupu k dětem, který v ní panuje. Moc a moc za vše děkuje, vše dobré přeje a na další docházku k Vám se těší
věrné stoupenkyně Vašich akcí Marta Skřipcová s dcerami Verunkou a Alenkou 

maminka Alexe Jánošíka

Milá Rodinko, jsem s vámi velice spokojená. Alex k vám chodí pravidelně 2x týdně do miniškoličky a hned po prvním týdnu začal více komunikovat, dokáže si lépe uklízet své věci a u jídla je soustředěnější. Máme z něj velkou radost. Pobyt  v dětském kolektivu mu v každém případě hodně prospívá.

Petra Huzevková

Dobrý den paní Ivano,

předem Vás srdečně zdravím. Omlouvám se, že jsem neměla příležitost dříve k napsání pár řádků. Chtěla jsem Vám a celé Vaší “Rodince” poděkovat, že jsem mohla být hostem při jedné z Vašich akcí. Byla jsem tímto zážitkem velice nadšená a velice příjemně potěšena.

Já žiji již přes deset let ve Velké Británii a po celou tuto dobu se zabývám a pracuji ve školství.  Jsem Nursery Nurse se specializací pro děti s vadou řeči, problémy v komunikaci, pro děti s menším fyzickým postižením, pro děti s menší poruchou chování a pro miminka od 12 týdnů. Moje práce je mým koníčkem a zábavou. Dětský svět je velice důležitý a pro mne prvořadý. Díky svému povolání jsem měla dostatek nespočetných možností a příležitostí navštívit mnoho zajímavých školiček, škol, skupin, playgroups a vše ostatní spojené s výchovou a vývojem zdravého dítěte. Takže si myslím, že dokážu rozpoznat dobrou školku či sdružení pro děti různých věkových kategorií.

Do Vaší Rodinky začala chodit i moje milovaná neteřinka, proto jsem byla velice zvědavá jaké služby nabízíte a jakou péči dětem poskytujete. Musím se přiznat, že jsem byla předem velice skeptická a nejistá. Měla jsem určitou obavu a nejistotu. Neměla jsem velká očekávání a moje představa byla spíše taková, že jsem neočekávala žádné zázraky.

Jsem velice všímavý člověk, který dbá na důležité maličkosti, které jsou důležité především ke spokojenosti dítěte a hlavně jeho bezpečí a harmonii. Dítě ať už v jakémkoli věku musí být bráno vážně a přitom s láskou. Děti jsou naše budoucnost a my jsme jejich vzorem a především modelem k tvarování jejich osobnosti do budoucnosti. Každodenní přístup k nim, jednání s nimi, volba slov a lidský faktor jsou velice důležité a nesmí být zanedbávány. Můj osobní názor je ten, že s dětmi musí pracovat lidé s milou mírnou a tolerantní povahou a především velkým srdcem. Děti se od nás učí každým dnem, a proto je důležité se jim věnovat neustále na sto procent. Díky svým životním a pracovním zkušenostem vím, že je to práce velice náročná a vyčerpávající. Je důležité mít podporu vedení, ale i spolupráce kolegů je nesmírně důležitá, pocit jistoty a dobrého zázemí je nepostradatelné. Já jsem pracovala v mnoha místech a mám velice všestranné zkušenosti.

Měla jsem možnost se seznámit s Montessori výchovou, různými náboženskými prvky v dětských skupinách, výchovou ve vícejazyčných rodinách, velmi liberální výchovou, ale také s výchovou velmi autokratickou, kde řád a pravidla jsou na prvním místě. Navštívila jsem dostatek privátních míst, kde peníze nejsou problém, ale též místa kde je nedostatek financí. Při návštěvě Vaší skupiny jsem byla velmi příjemně překvapená v pozitivním smyslu slova. Hned úvodem jsem byla ohromena Vašimi pro oči příjemnými  dekoracemi  a doplňky. Není nic pozitivnějšího pro dítě, než když vidí vlastní kresby a výrobky už ve vstupních prostorách. Je to důležité pro jejich zdravé sebevědomí. Dále volba barev a kombinací materiálů použitých ve Vaší Rodince byla velmi lákavá, příjemná a z psychologického pohledu harmonická a vřelá. Veškeré doplňky, hračky, materiály, polštáře, koberce, nábytek a vše spojené s Vašim prostorem byl nad moje očekávání. Viděla jsem vyrovnané, rozmanité a útulné prostředí, ve kterém jsem se cítila bezpečně a příjemně, což bylo pro mne signálem, že i děti, které vaše centrum navštěvují, budou mít stejné nebo podobné pocity jako já. I pro rodiče těchto dětí je velice důležité mít pozitivní emoce a jistoty, když Vám tam nechávají své nejcennější a nejdražší poklady, své potomky. Viděla jsem u Vás rozmanitost velikostí, tvarů, materiálů a osvětlení. Je to komické, ale i počet oken s denním světlem má obrovský vliv na vývoj a chování dětí. Vaše prostory jsou dostatečné pro počet dětí, které jsem měla možnost vidět. Měli jste dostatek míčů a dalších potřeb pro cvičení, takže se na všechny dostalo a všichni si mohli plně užívat tyto fyzické aktivity. Měli jste velký výběr hudebních nástrojů při zpívání.

Nejvíce jsem byla nadšená Vašim přístupem paní Ivano a Vašim plným odhodláním. Na Vás je vidět, že jste člověk na správném místě. Jste plná energie, optimismu, nadšení, úsměvů, radosti a zkušeností. Jste velmi silná osobnost a vyzařuje z Vás, že tuto práci děláte s naprostým nasazením a sebevědomím. Smekám klobouk, když vidím, že to všechno zvládáte, i když to není vždy tak jednoduché, jak se může zdát. Jsem si naprosto jistá, že byste měla být oceněna nejen děkovným komplimenty od kolegů, přátel a rodičů dětí, ale především odborníky. Jste jedna z mála, která se snaží udělat z malých věcí velké, a dáváte dětem vše s maximem. Myslím si, že i stát by měl být vděčný, že máte takovýto přístup k práci za malé peníze a, že vychováváte děti od raného věku s pozitivním přístupem. Byla jste obklopena milými kolegy, kteří měli podobný postoj jako Vy a bylo velmi milé vidět, že jste sehraný team. To je samozřejmě opět díky Vám. Takže s rukou na srdci se Vám musím otevřeně přiznat, že po strávení pouhých necelých tří hodin jsem byla nadšená z Vašeho malého spolku. Bylo až neuvěřitelné pozorovat, jak je možné, že takto malé sdružení dává dětem tolik. Byl to ohromný zážitek a já mohu s klidem říct, že jste na úrovni soukromých školiček ve Velké Británii. Po návratu jsem se samozřejmě dělila o své zkušenosti se svými kolegy a lidmi s branže. Všichni byli nadšeni a rádi slyšeli, že i takto malé místo dává dětem tolik. Byla jsem na Vás všechny pyšná a měla jsem upřímnou radost z toho, že i u nás, myslím tím ČR, existuje zařízení, jako je to Vaše.

Hlavním oceněním pro Vás je jistě spokojenost Vašich návštěvníků. Moje neteřinka o Vás neustále mluví a vždy se těší na další návštěvu a to je pro mě velmi důležité, že je jí u Vás a hlavně s Vámi dobře a, že Vaše Rodinka nám pomáhá  vychovávat  zdravého sebevědomého člověka, pomalými krůčky se socializuje a získává nové zkušenosti a partnery ve hře, protože v jejím věku ještě nelze mluvit o přátelství, nabývá nové dovednosti v hudební i výtvarné oblasti.
Proto Vám všem, ale především Vám paní Ivano srdečně děkuji za Vaši ochotnou práci a lásku, kterou dáváte všem dětem!

S přátelským pozdravem Petra Huzevková

Hana Adámková

Ráda bych Vám touto cestou vyjádřila velkou spokojenost za sebe i svého syna Pavlíka u Vás v Rodince. Potřebovala jsem hlídání pro Pavlíčka, jelikož jsem se stala učastníkem rekvalifikačního kurzu a tak mi bylo nabídnuto hlídání v Rodince. Pavlík, tak přišel do úžasného kolektivu mezi děti a paní učitelky, které si moc oblíbil. Paní Čagánková a ostatní tety byly velmi milé, spolehlivé a profesionální. Dokázaly svěřené děti velmi kreativně zaměstnat a zabavit. Chodit do Rodinky se pro Pavlíčka stalo radostí. Moc se mi líbí přátelská a rodinná atmosféra. Rodinku mohu všem ostatním maminkám jen vřele doporučit.

Šárka Tomišková

Dne 15. 3. 2012 jsem se účastnila s oběma dcerami karnevalového reje, který pořádalo rodinné centrum Duha Klub Rodinka. Děti v maskách i dospělí se vyřádili v tělocvičně ZŠ Želatovská. Cvičení, zpívání, soutěže  – to vše s využitím nářadí, prostoru a vtipu pořadatelů a samozřejmě se závěrečným udílením cen a diplomů. Rozzářené oči „ Sněhurky“ a „ Trpaslíčka“, můj fyzický výkon při honění drobotiny po žebřinách a žíněnkách ve mně zanechaly pocit moc hezky společně stráveného odpoledne.

Rodinku známe už několik let. Se starší dcerou Kristýnkou jsem navštěvovala cvičení na míčích, teď pokračujeme i s mladší Esterkou. Obě si krásně zvykly na kolektiv a mohu potvrdit, že adaptace ve školce se obešla bez stesku či slziček. V našem případě nám Rodinka tak trochu nahrazuje babičky, které z důvodu vzdálenosti nemohou vždy pomoci s hlídáním.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem tetám i Mgr. Čagánkové za vstřícnost a srdce, které do své práce vkládají a popřát jim spoustu šťastných dětí a stejně spokojených maminek jako já.

Pavlína a Sebastianek Ludíkovi

V květnu to bude rok, co jsem začala klub Rodinka navštěvovat se svým synem.
Mohla bych tu rozsáhle psát o tom, jaké to v Rodince je. Myslím si ale, že ji přesně vystihuje její název. Je zde velmi přívětivé zázemí, takové, jaké by v každé rodině mělo být. Nikdy jsem se zde necítila ve stresu, panuje tu pokaždé dobrá nálada, radost a úsměv. Prostě takové to teplo domova.

Do Rodinky docházíme v pátky na cvičení pro batolata. Cvičení na míčích, říkanky, básničky, písničky, tanečky, hraní na hudební nástroje, herna, všechno tohle nás baví. Oceňuji i to, že se všechny výše jmenované činnosti prostřídají během toho jednoho setkání, že je to vždy o více věcech a není to celé soustředěno pouze na jeden bod, který by takové malé prcky brzy přestal bavit. A určitě i maminky. Rodinka je tedy i kreativní a zároveň pružná, stále přichází s novými nápady.
Jsme tu spokojení, všem vřele doporučujeme!

Pavlína Rissnerová

Mám dceru Anežku 2 roky a Michaelu, která už je na střední škole. Potřebovala jsem jít se starší dcerou na vyšetření, které bylo plánované na 3 hodiny a nedovedla jsem si představit, jak tam přetrpí malá Anežka, proto jsem se obrátila na Rodinku a hodné tety, které mi nabídli páteční školičku.
Anežka byla poprvé bez maminky a byla jsem překvapena, jak získala sebevědomí a přišla nadšená a já také. Děti mají program tancují, zpívají a i hru na nástroj mi ukázala.
Teď využíváme školičky v Rodince pro spokojenost Anežčinu i mou. Času využívám k vyřízení si věcí na úřadu, či cestě k lékaři, kdy Anežka toto nemusí, asi jako každé malé dítě. Rodinka mi nabídla i účast na nadílce Mikuláše, kdy děti dostali dobroty a společně jsme si zacvičili a zazpívali.

Setkání s vodníkem: na Laguně se osvobozovala víla Rosenka