Projekt Komu se nelení, tomu se zelení!

Podpora začlenění osob ohrožených dlouhodobou nezaměstnaností na trh práce je realizován v Olomoucké aglomeraci

(konkrétně ORP Olomouc, Přerov, Šternberk) v období od 1.1.2019-31.12.2021. Cílovou skupinou jsou osoby mladší 25 let a osoby starší 50 let.


Cíle projektu:

  •  podpora zaměstnanosti a adaptability pracovní síly
  • přístup k zaměstnání pro osoby hledající zaměstnání a neaktivní osoby, včetně dlouhodobě nezaměstnaných osob vzdálených trhu práce, také prostřednictvím místních iniciativ na podporu zaměstnanosti a mobility pracovníků
  •  zvýšit zaměstnanost podpořených osob, zejména starších, nízkokvalifikovaných a znevýhodněných

Registrační číslo projektu:

Projekt „CZ.03.1.48/0.0/0.0/16_045/0010298: Komu se nelení, tomu se zelení!“ je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.


Příjemce dotace: Ecce Homo Šternberk, z. s.

Partner projektu: AJORODINKA mateřská škola, o. p. s. realizuje v Přerově v rámci projektu motivační a skupinové aktivity.


Reference:

Jana Vaverková

V Přerově dne: 2.6.2020
Velmi děkuji za možnost zapojit se do tohoto projektu! Pokud váháte nad účastí v projektu, tak neváhejte. Vřele doporučuji. Skvělí lektoři, z projektu jsem si odnesla přínosné informace do pracovního i osobního života. Získala jsem nové kontakty a těším se na rekvalifikaci, která je v rámci projektu hrazena.

Ivana Čajková

V Přerově dne: 26.9. 2020
"Jsem velmi ráda za to setkání a možnost účasti v projektu, protože mě to pomohlo vykročit ven z bludného kruhu."

Aneta Jedynaková
Absolventka kurzu 

V Olomouci dne 22. 2. 2020

Letos jsem dostala možnost přihlásit se do motivačního projektu "Komu se nelení, tomu se zelení" a jsem moc ráda, že jsem využila této příležitosti, při které jsem poznala příjemné lidi a hlavně velice sympatické paní školitelky, které svou práci dělají srdcem. Předaly mi mnoho užitečných informací, které se dají využít jak v profesním, tak osobním životě.  
 
Vážím si ochoty paní Ing. Renáty Goldové nás Olomoučáky vyzvedávat v Přerově na nádraží a vzít nás na místo činu. Perfektně poradila se sestavením profesního životopisu, seznámila nás s tím, co nás může čekat na pohovoru a jak se na to připravit, jak napsat motivační dopis, probrali jsme s ní i alternativní pracovní úvazky atd. 

Paní Mgr. Ivana Čagánková mě velice obohatila svými vědomostmi o systémové vektorové psychoanalýze, o které jsem slyšela poprvé v životě, o stylech oblékání a dalších věcech, které ve mně probudily další zvědavost a obrovskou motivaci v mém životě jít dál a radovat se z každého úspěchu a když náhodou něco nejde, tak se tomu postavit čelem a zkusit to znovu. 

Dále jsme měli k dispozici jeden den paní psycholožku ......... , se kterou jsme si zadarmo vyplnili test "DVP - Dotazník volby povolání a plánování profesní kariéry (podle Self-Directed Search Johna Hollanda)" dotazník byl velice přesný, určil naše silné stránky a slabiny a taky písmenkový kód, podle kterého jsme si v knížečce vypsali vhodné pracovní pozice. Mimo to byla paní psycholožka ochotná odpovídat i na naše otázky, co nás zajímaly, nejen k tématu. 
Druhý týden byl zaměřen na práci s počítači, prezentace měl nachystané pan ......... a paní ........ Dozvěděla jsem se něco o možnostech podnikání, bezpečnosti na internetu, možnosti zálohování dat, naučila jsem se udělat si rodinný rozpočet a obohatila jsem se o nové praktické dovednosti ve Wordu a Excelu, kterých se mi bohužel ve škole nedostalo.

V tomto projektu se řadím do kategorie "do 25 let", ale projekt je zaměřen i na starší lidi a prostě na lidi, kterým se nelení. Opravdu jsem byla svědkem toho, že nikdy není pozdě na změnu a stačí jen chtít. Zrovna taková paní, která se rozhodla pro razantní změnu oboru a vyšla svému štěstí naproti, se mnou absolvovala tento projekt a při práci v Excelu na počítači byla šikovnější než já, až jsem se trochu styděla, ale i já jsem tady udělala ten můj správný krok ke štěstí stejně jako ona.
 
Jako bonus, kdo chce může si po absolvování projektu vybrat rekvalifikační kurz dle vlastního výběru, který do výše 20 000 Kč hradí projekt "Komu se nelení, tomu se zelení", zatím jsem tuto možnost nevyužila, ale jakmile se rozhodnu a budu mít čas, tak jdu do toho. 
Moc děkuji za příjemně strávené dny v útulném prostředí u vás v rodinném centru s výborným pohoštěním a čajem na zahřátí, krásně udělanými stručnými prezentacemi doplněnými povídáním a výstižnými obrázky a hlavně za váš čas věnovaný nám všem, kteří jsme se zúčastnili. 

Fotogalerie

« Zpět na seznam projektů

Informace

Kontaktní osoba:

Ing. Renáta Goldová 

Tel: + 420 731 047 825

Email:goldova.eccehomo@seznam.cz

Více informací najdete na:   http://www.komuseneleni.cz/